עמוד הבית
הסל שלי החשבון שלי
 
 
חיפוש אירוע
חיפוש
סוג
 

כתב היד

תיאטרון מיקרו

על פי סיפור מאת יצחק בשביס-זינגר

תרגום: מיכאל גורודין // עיבוד ובימוי: אירינה גורליק // תפאורה: איליה קוץ //  מוסיקה: בוריס זימין

משחק: מריה גורליק // פסנתר: יעקב מורבין

סופר יהודי מצליח שחי בורשה, כתב רומן. מלחמת העולם השניה פורצת, והרומן נעלם במערבולת האירועים. אבל בשביס-זינגר לא היה בשביס-זינגר אם לא היה טווה סביב החוט העלילתי הזה מארג כביר של אהבה ותשוקה. אחד ממבקריו היטיב לתאר זאת כך: "כל מילה ומילה הייתה על אודות האהבה, ורציתי לנשק כל אחת ואחת מהן."

את סיפור האהבה של "כתב היד" מגוללת בפנינו אישה בלתי רגילה. שחקנית, שאהבה עד כלות את האיש שכתב את אותו "כתב היד". כמו בכל יצירתו של בשביס-זינגר, גם היא תוצר בלתי אפשרי כמעט של אהבה ושנאה, חטאים וקדושה, חכמה ובנאליות.

גיבורת המחזה חיה מחדש למול עינינו שני עשורים מחייה: אהבה, מלחמה, אובדן, מחנות פליטים וההגעה לישראל. סיפור חייה מר, דרמטי, אבל בו בזמן מלא הומור. בשעה שהיא מתכוננת להופעה בבית קפה בתל אביב, היא מדברת עם חבר ילדות, פסנתרן. וכך הזכרונות המשותפים הופכים לדיאלוג בין המילים שלה לצלילים שלו, צלילים שממש כמו שניהם, עוד זוכרים היטב את הימים ההם.

אישה זו, הפותחת בפנינו את הדפים הכמוסים ביותר ביומני חייה, מכילה בתוכה פנים רבות, נשים רבות - והלא היו לה כמעט עשרה שמות שונים. כל אלה חיות בה, והיא חיה אותן. בין כל הדמויות המרכיבות אותה, היא חושפת בפנינו אט אט את האמת עליה עצמה.

 

כ-50 ד' ללא הפסקה

* ההצגה בעברית עם כתוביות ברוסית.
* מעלית חדשה לתיאטרון מיקרו המאפשרת נגישות מלאה לאולם.
* לא תתאפשר כניסת מאחרים לאולם.