עמוד הבית
הסל שלי החשבון שלי
 
 
חיפוש אירוע
חיפוש
סוג
 

פתאום דפיקה בדלת

התיאטרון הקאמרי

עיבוד לבמה לסיפוריו של אתגר קרת
בימוי: צבי סהר, עיבוד: צבי סהר ועודד ליטמן
בהשתתפות: יובל סגל, אסף סלומון, שמחה ברבירו, נטע פלוטניק, גוני פז ואיילת גולן


"איש מחליט לכתוב סיפור על המצב. לא על המצב המדיני וגם לא על המצב החברתי. הוא מחליט לכתוב סיפור על המצב האנושי. המצב האנושי כפי שהוא חווה אותו ברגע זה. אבל שום סיפור לא בא. כי המצב האנושי כפי שהוא חווה אותו ברגע זה כנראה לא שווה סיפור. הוא כבר מתכונן לוותר, כשלפתע..."

המחזה "פתאום דפיקה בדלת" מבוסס על סיפורים קצרים מתוך ספריו רבי המכר של אתגר קרת, בעיבוד בימתי המשלב בוירטואוזיות תיאטרון, בובנאות וקולנוע, בסגנון ה- Puppet Cinema של צבי סהר.

בעולם אפוקליפטי וחסר תקווה, בו נראה כי המצב האנושי לא שווה סיפור, מנסות הדמויות בהצגה לברוח אל סיפורים שיעניקו משמעות לקיומן. מעלילה לעלילה יתברר כי הסיפור אשר מספק מפלט ונחמה לדמות אחת עשוי לייצר מציאות אכזרית ומאיימת לאחרת.

צילום: יאיר מיוחס כשעה ללא הפסקה

בהצגה יוקרנו כתוביות באנגלית

ביקורות

" 'פתאום דפיקה בדלת' היא חוויה תיאטרונית יוצאת דופן שמשמח ואפילו חשוב שמקבלת במה בתיאטרון הרפרטוארי. השימוש האינטליגנטי והמוקפד במרכיבי התיאטרון, הקולנוע ועולם הבובות לא רק שמצליח לתרגם את כתיבתו של אתגר קרת לכדי שפה בימתית שמגשימה ומעצימה את איכויותיה, אלא בעיקר מוכיח שחרף ההתלבטויות של הגיבור הסופר "המצב האנושי" תמיד שווה סיפור" (הארץ)