עמוד הבית
הסל שלי החשבון שלי
חיפוש אירוע
חיפוש
סוג
 

בטהובן לאור הירח 1

פסנרים

כאשר בטהובן כתב את סונטת ליל ירח האהובה והמפורסמת שלו הוא בטח לא תיאר שינגנו אותה בשעות בהן הירח זורח. בטהובן כתב 32 סונטות לפסנתר, מהסונטה הראשונה (אופוס 2 מספר 1) ועד לסונטה מספר 32 (אופוס 111). שנים רבות חלפו בהן בטהובן המלחין התפתח והעלה את יצירותיו לרמות שהעולם לא היה רגיל אליהן. כל סונטה היא עולם בפני עצמו. כל סונטה והשפה המוסיקלית שלה. ובמרתון המיוחד שלנו כל סונטה תקבל פרשנות אישית של פסנתרן או פסנתרנית ספציפיים.
הזדמנות יוצאת דופן לחוות מגוון רב של ביצועים לסונטות של בטהובן שינוגנו על ידי פסנתרים ישראלים רבים מהוותיקים האהובים ועד לצעירים המבטיחים. בפסטיבל שלנו אנחנו נאזין למיטב הסונטות של בטהובן לפסנתר בקונצרט מרתון לילי מרתק. למעלה מעשרה פסנתרנים יגישו לקהל מסע מרתק אל תוך הלילה עם הסונטות המפורסמות של בטהובן כאשר הפרק הראשון המפורסם של הסונטה לאורח ירח יבוצע פעמים מספר על ידי פסנתרנים שונים. עוד בתכנית לצד הסונטות של בטהובן, יצירות שהשפיעו על הפסנתרנים או מתכתבות עם הסונטות של בטהובן.
אפשר לבוא לסשן אחד במרתון אבל מומלץ לבוא לכל השלושה כדי ליהנות מחוויה חד פעמית של מוסיקת לילה נפלאה בחברת מיטב הפסנתרנים שלנו.בטהובן לאור הירח חלק ראשון  22:30 
רק הירח זורח


נפתח את המרתון שלנו עם צלילה עמוקה לתוך הצלילים המהפנטים של הסונטה לאור הירח בכמה ביצועים של פסנתרנים צעירים לצד הסונטה הבשלה אופוס 111 אותה תבצע אירנה ברקוביץ'.

בטהובן: סונטה אופוס 111 - ביצוע: אירינה ברקוביץ

בטהובן: הסונטה לאור ירח (אופוס 27 מספר 2) - ביצוע ליאור ליפשיץ

בטהובן: הסונטה לאור ירח, פרק ראשון
ברהמס: שלושה קטעים קצרים - ביצוע: עדן אגרנט מגד

בטהובן: הסונטה לאור ירח, פרק ראשון
בטהובן: הסונטה הפתטית (אופוס 13), פרק ראשון - ביצוע: אילן ציקמן

 

כשעה וחצי ללא הפסקה
מועדים
  תאריך יום שעה אולם הזמנת כרטיסים  
  21.12.2017 יום ה 22:30 אולם רבקה קראון