עמוד הבית
הסל שלי החשבון שלי
חיפוש אירוע
חיפוש
סוג
 

ליזט אלפונסו

דאנס קובה

להקת הריקוד הקובאנית 'ליזט אלפונסו דאנס', בעלת יכולות התיאום והמקצועיות הגבוהה, מורכבת רק מרקדניות ומלהקה מוזיקאלית שמלווה אותן בכל ההופעות החיות שלהן. הלהקה הופיעה על במות חשובות בעולם כמו תיאטרון אפולו בברצלונה ותיאטרון הניו ויקטורי שבברוד-וואי, ובפסטיבלים בינלאומיים כמו פסטיבל הריקוד הבינלאומי "דה ואייל" שבקולורדו ובמת הקיץ של הסנטרל פארק בניו יורק. ליזט אלפונסו דאנס קובה חלקה במות עם להקות מוזיקאליות וחברות שונות, כמו הבלט הלאומי של קובה, בלט ה'אלה סקאלה' של מילאנו והאופרה הקובאנית.

 

המופע עוצר הנשימה של הלהקה הקובאנית הצעירה מורכב ממקצועיות, תשוקה, כישרון ומסירות. הלהקה משלבת בצורה מקורית ומיוחדת אלמנטים של פלמנקו, בלט ומחול מודרני, עם מקצבים ספרדיים ואפרו-קובאניים. בהופעה רוקדות שבע-עשרה רקדניות המבצעות במקצועיות צ'ה צ'ה, רומבה, קונגה ובולרו, ולוקחות את הקהל למסע ריקוד משנות ה-50 של המאה ה-20 ועד היום.
יכולתה הפרשנית וההבעתית של הלהקה גורמת לה להיות אהודה בקרב קהלים מסוגים שונים, בזכות הצורה בה היא משלבת בין סוגים שונים של כוריאוגרפיה מהרפרטואר הרחב שלה. באמצעות שילוב סגנונות הריקוד המיוחד, מציגה הלהקה את התרבות הקובאנית העכשווית. שילוב הסגנונות המיוחד זיכה את הלהקה בתואר "יחיד במינו ושונה" לפי דברי הביקורות.

מנהלת הלהקה והכוריאוגרפית הראשית שלה, ליזט אלפונסו, הקימה את הלהקה בשנת 1991 (כשהייתה בת 23 בלבד) תחת השם ""Danzas Ibéricas" (הרקדנים האיבריים). באוקטובר 1992 הוא הוכרזה כחברה עצמאית וקיבלה את שמה הנוכחי. בהמשך ותחת הנהלתה היצירתית והכריזמטית של אלפונסו, הפכה הלהקה לאחת היוקרתיות בקובה, והלהקה הקובאנית הראשונה שהופיעה בברואודוואי שבניו יורק בשנת 2003.


 

 

 

כשעה וחצי כולל הפסקה
מופע בחירה בינלאומי למנויי המחול 2017/18

למופע זה ניתנת הנחה למנויים אך לא ניתן להחליף כרטיסים מהמנוי

 

ביקורות
"זהו תמיד לילה חם בהוואנה היכן שלהקת ליזט אלפונסו קובה מופיעה ... ריקוד של דיוק פרוע" (הניו יורק טיימס, 2015)
"מדבק ... אי אפשר שלא לרצות לזוז!" (הבוסטון גלוב, 2015)
"המוסיקה והריקודים כל כך מרגשים שחגורת בטיחות היא אביזר הכרחי! ... הרקדניות שולטות בבמה באנרגיה ובדיוק לוהטים" (broadwayworld.com, 2015)