עמוד הבית
הסל שלי החשבון שלי
חיפוש אירוע
חיפוש
סוג
 

מבצע חמניה

Operation Sunflower

 האיראנים מוציאים את הטילים מהבונקרים ומתחילים בתהליך חימושם בראשי נפץ גרעיניים, תוך שעה וארבעים וחמש דקות יהיו האיראנים במרחק לחיצה על ההדק מאפשרות שיגור הטילים גרעינים את כל מטרה בישראל. אל מול הזמן ההולך ואוזל של שואה גרעינית אפשרית, משוחזרת הדרמה של בנית האופציה הגרעינית של ישראל.

זהו סיפור על עשייה בלתי אפשרית, המתרחשת בשנות השישים. בתוכה שזורים אינטריגות פוליטיות, מדע ברמות הגבוהות ביותר ודרמות אנושיות, המתרחשות בירושלים ובפריז ופניהם לדימונה.

במרכז הסיפור עומדים ראש המוסד ומדען מתחום הפיזיקה הגרעינית. במאבק מוחות ורגשות ביניהם, הם מגויסים כנגד כל הסיכויים, לבנות את האופציה הגרעינית של ישראל. המתח הפוליטי והמדעי שבתוכו מערכות יחסים אנושיים ורומנטיים מורכבים, מתחדד על רקע מחויבותו חסרת המעצורים של ראש המוסד לפרויקט, אל מול הדילמה המוסרית של משמעות פיתוחו של נשק יום הדין.

הסיפור העולה מתוך הסרט מתואר על ידי אחד מגיבוריו האוטנטיים, כמעשה המתרחש אך ורק באגדות.  
משתתפים: יהורם גאון, צופית גרנט, ברוך ברנר, דניאלה קרטס, יוסי מרשק, סשה דמידוב,  אריה צרנר,  עליזה רוזן, יואב היימן, עמנואל הלפרין, ניקולא רוזנבאום, יאן קינה, פולי רשף, פלורנס בלוךנועם הופמן,  חיים שריר, אברהם אביחי, זיל בן דוד.

 

הסרט בעברית עם כתוביות באנגלית.