עמוד הבית
הסל שלי החשבון שלי
 
 
חיפוש אירוע
חיפוש
סוג
 

שטח אַש - שלום אַש בתיאטרון ירושלים

 

 
הנחיות למנוי שלום אש
 
 
סדרה חדשה הכוללת 5 אירועים ומציעה היכרות עם יצירתו של הסופר והמחזאי היהודי שלום אש,
אשר פרץ עם היצירה ביידיש אל הבמה העולמית
 

3 הצגות מומלצות: 

 


אל נקמות - התיאטרון הקאמרי
מאת: שלום אש, בימוי: איתי טיראן


בהשתתפות: ירדן ברכה, אלון דהן, הלנה ירלובה, יואב לוי, מיה לנדסמן, ערן מור, אנסטסיה פיין, נטע פלוטניק, ג'וי ריגר וערן שראל

תשוקות, חטאים, אהבה אסורה ויצרים אפלים בעיבוד מודרני למחזהו של אחד מבכירי המחזאים היהודים במאה ה- 20 , שלום אש, שהיה מועמד פעמיים לפרס נובל לספרות.
יענקל שפשוביץ' מנסה לעשות את הבלתי אפשרי; להחזיק בקומת הקרקע בית בושת ובעת ובעונה אחת לגדל את בתו היחידה והאהובה לטוהר מידות. הוא מקווה לחתן אותה עם "תלמיד חכם" ובכך לגאול את עצמו ואת משפחתו מהכתם שדבק בהם, ולזכות בהכרה בקרב האליטה של הקהילה. בעוד הוא מנסה לשמור על טוהר מידותיה של הבת המיועדת, הוא אינו מודע לחברות מסתורית שנרקמת בינה לבין אחת מ-"הבנות העובדות", חברות שהופכת לסיפור אהבה שמאיים על תוכניתו. 

"הצגה רבת עוצמה. העיבוד של איתי טיראן ודני רוזנברג הוא צירוף מרגש של הבוטה ושל האנושי והחומל. תעודת כבוד לעיבוד, לבימוי, לעיצוב ולמשחק, אל תוותרו! " (הבמה) 


 יום ב / 18.2.19 / 20:30:00 
להזמנת כרטיסים 

מלך הכלבים - תיאטרון בית ליסין

 

עפ"י: "מוטקה גנב" מאת שלום אש
מאת: יואב שוטן-גושן ועירד רובינשטיין, בימוי: עירד רובינשטיין
בהשתתפות: אגם רודברג, עופרי ביטרמן, תום חגי, טל דנינו, גיל וסרמן, יובל ינאי, הדר שחף, שרי שימחוב ואחרים 

מוטקה גדל בחוסר כל, כשחבריו היחידים הם כלבי העיירה. הוא מצטרף לקרקס נודד כדי לזכות בארוחה חמה, נותר בתחתית הסולם, ואז החליט למרוד בגורל, ולברוא לעצמו חיים חדשים. מוטקה גונב את זהותו של אחד מאנשי הקרקס ונמלט עם אהובתו.

בעיר הגדולה ורשה, הילד העני הופך לגנגסטר שחולש על העולם התחתון. הכל משתנה כשמוטקה פוגש בחנה, בת הטובים. במטרה לזכות בה הוא מוכן לוותר על אימפריית הפשע שהקים במו ידיו ולנטוש את אהובתו הקודמת, אלא שבמהרה הוא מגלה שלא כל כך פשוט לברוח מהעבר. ההצגה "מלך הכלבים" מציצה לפינות האפלות של חיי היהודים בגולה, על האלימות והתשוקה שבהם, והיא מעלה את השאלה הנצחית, האם אדם יכול לעשות תיקון?

"מסע הרפתקאות מרתק. דרמה אנושית עמוקה ונוגעת ללב. צבעוני, יפה וחריף" (ידיעות אחרונות)

 יום ד / 27.3.19 / 20:30
להזמנת כרטיסים

 

 

מעשייה מגונה - התיאטרון הקאמרי


מחזה מוסיקלי בליווי תמורת חיה על הסיפורים האמיתיים מאחורי השערורויות של ההצגה "אל נקמות"
מאת פאולה ווגל, תרגום יהושע סובול, בימוי יאיר שרמן

בהשתתפות: אלי גורנשטיין, שמואל וילוז'ני, מיכל וינברג, דנה מיינרט, דודו ניב, אסתי קוסוביצקי ודן שפירא

ההצגה מספרת על להקת שחקנים ובראשם מנהל ההצגה, שיצאו מקברם וקמו לתחייה מול קהל שהגיע לתיאטרון. בהנחיית מנהל ההצגה ובליווי תזמורת קאמרי חיה, השחקנים יוצאים למסע חוצה יבשות ושפות ומספרים לנו סיפור על מחזה קטן ומבריק ש"הדביק" עשרות אנשים בתשוקה לתיאטרון וביציאה למלחמה על חופש הביטוי. 

 המחזה ״מעשייה מגונה״ מתאר את גילגולי מחזהו השערורייתי של שלום אש ״אל נקמות״ אשר נכתב בשנת 1906, והצגתו על בימות העולם לוותה בסקנדלים, חרמות ונידויים, עד ששלום אש עצמו אסר את הצגת המחזה אחרי השואה, מאחר שהשתכנע שהמחזה עלול להכתים את היהודים כבני אדם חסרי-מוסר ומושחתים מטבעם.  

המחזה מתאפיין בקלילות של מחזמר מלווה בשירים, ברוח התיאטרון הבידורי של ברודוויי, מאז ועד היום. המחזה הוצג בשנים האחרונות בהצלחה עצומה בברודווי .

 זוכה פרס המחזה הטוב ביותר OFF BROADWAY ALLIANCE AWARD


 יום ב / 20.5.19 / 20:30
להזמנת כרטיסים
 


 


2 הרצאות מרתקות:   


שלום אש- חייו ויצירתו
ד"ר מרדכי יושקובסקי, חוקר ספרות, תרבות ופולקלור יידיש

יום ד / 27.3.19 / 19:00 
להזמנת כרטיסים

 

מתי התחיל תיאטרון יידיש לדבר על עצמו?
ד"ר אסתי ניסים, חוקרת תיאטרון יידיש

יום ב / 20.5.19 / 19:00 
להזמנת כרטיסים