עמוד הבית
הסל שלי החשבון שלי
 
 
חיפוש אירוע
חיפוש
סוג
 

המחלקה החינוכית

המחלקה החינוכית בתיאטרון, אמונה על הקשר בין מוסדות החינוך בירושלים וסביבתה לתיאטרון ירושלים.
צוות המחלקה עושה מאמצים רבים, ומשקיע מחשבה על-מנת לייצר מפגש תרבותי מעניין בתיאטרון. המחלקה מייעצת ובונה עבור התלמידים תכנית שנתית איכותית ועשירה. אלפי תלמידים מגיעים מדי שנה לתיאטרון ונהנים מצפייה בהצגות, מופעי מחול וסרטי איכות.
כמו-כן משתתפים התלמידים בהרצאות, מפגשים עם יוצרים ובכיתות-אמן.המחלקה מפיקה אירועים מיוחדים לחגים וימי זיכרון, כמו גם סיור מאחורי הקלעים המותאם לתלמידי התיכון.

* ניתן לפנות
למחלקה החינוכית לייעוץ ולהתאמת תכנים לתלמידי הגנים, בתי-הספר היסודיים, חטיבות הביניים והתיכונים.

תלמידי חטיבות הביניים ובתי הספר התיכונים

צפייה בהצגות
במהלך שנת הלימודים מוצגות בתיאטרון ירושלים עשרות הצגות שונות המומלצות ומאושרות ע"י סל תרבות ארצי ומשרד החינוך.
במטרה, להעמיק את חווית הצפייה ולעניין את התלמידים לקראת ההצגה, ניתן לקבל עפ"י בקשה חומרי הכנה, תכניה,
רשימת נושאים לדיון,  וכו' לכל הצגה. השנה נוסף מגוון רחב של הצגות לתלמידים בשעות הבוקר.

מפגשים עם שחקנים
קיימת אפשרות להזמין מפגשים עם שחקנים/יוצרים לפני הצפייה בהצגה או לאחר ההצגה.

מנויי מחול לתלמידים
לתיאטרון ירושלים מנוי מחול עשיר ומגוון הכולל את מיטב להקות המחול המובילות מהארץ ומהעולם. ניתן לשלב תלמידי תיכון, במנוי כולו או במופעים בודדים על פי בחירת המורים/רכזים, כמו כן ניתן לארגן כיתות אמן עם מיטב היוצרים.
לתוכנית המנוי.

הקרנות סרטים בתיאטרון
בתיאטרון ירושלים מתקיימות מידי יום  הקרנות סדירות של סרטי איכות  המומלצים גם לתלמידים, ניתן להשתלב בהקרנות קיימות.   כמו-כן , ניתן להזמין סרט ע"פ בקשה מיוחדת ולקיים הקרנות פרטיות לתלמידים בשילוב הרצאה .

אירועי יום השואה
תיאטרון ירושלים רואה חשיבות רבה  בציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה. במסגרת זו המחלקה החינוכית דואגת לתכנים המתאימים במיוחד ליום זה: הצגות/ קונצרטים / סרטים.  ניתן  לקיים הרצאות וטכסים באולמות השונים.

חדש - סיור מאחורי הקלעים

אוהבים תיאטרון? חולמים לבקר מאחורי הקלעים? מעוניינים לראות איך כל המערך העצום עובד? עכשיו אתם יכולים ! 
אנו מזמינים אתכם לשנות את נקודת ההסתכלות, ולחוות חוויה שונה,הזדמנות מיוחדת - סיור למקומות בהם הקסם מתרחש - רגע לפני העלייה לבמה:

סיור מאחורי הקלעים באחד ממרכזי התרבות הגדולים והמורכבים בארץ .
את הסיור נפתח בסקירה היסטורית וארכיטקטונית קצרה , של מבנה ייחודי, המשלב אבן ופיסול ארכיטקטוני, שתוכנן מראש כמרכז פעיל של עשייה תיאטרונית-תרבותית ומפגש חברתי.
לאחר מכן: ביקור בחדרי שחקנים, מועדון השחקנים, ביקור באולמות שונים, עלייה לבמות השונות, מסדרונות המחברים את כל חלקי הבניין מאחור, חדרי בקרה, חזרה של התזמורת הסימפונית (אם יתאפשר).
לאחרונה ערכנו מספר סיורי ניסיון שעברו נפלא והתגובות מעולות.
להלן תגובה של מורה לתיאטרון לסיור: "הסיור הזה ללא ספק עזר לחבר בין התלמידים לתיאטרון, לא רק כמקום שעושים בו תיאטרון (עם כל המפגש של מרכיבי התיאטרון) אלא גם כמקום של תרבות בירושלים. ביחד ראינו איך איך התלמידים נהנו מכל פינה חדשה בתיאטרון ואיך זה עניין אותם. הם באמת היו מרוגשים מאוד ,עברו חוויה מצוינת ויצאו מוקסמים. כמו שאמרתי בסוף הסיור - ההצגה הבאה שהם יראו בתיאטרון בוודאי תרגיש אחרת".

לפרטים, הזמנות ויצירת קשר